Kabızlığınıza Çözüm

Discussion in 'Püf Noktası' started by sonadam, Nov 8, 2018 at 9:00 PM.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sonadam

sonadam %00

Senator
    Forum üzerinde özellikle yönetici kadrosunda bir takım kabızlar gördük bizde üyeler olarak sizler için vereceğimiz kaynaktaki kabızlık çözümlerini paylaşma gereği duyduk. Geçmiş olsun

kaynak: Linkleri görebilmek için login-giriş yapman gerekiyor veya konuya like atman lazım

Kabızlığa anında çözüm yolları

Su için

Uzun süre susuz kalmak kabızlığa sebep olabilir. Bu yüzden yeterli miktarda su tüketmek çok önemli. Kabızlık yaşıyorsanız maden suyu içmek bağırsaklarınızı çalıştırmaya yardımcı olacaktır.
    Ayrıca limonlu su içmeyi de deneyebilirsiniz. Limon suyundaki sitrik asit sindirim sisteminizi hızlandırarak vücuttan toksinleri atmanızı sağlar.

Lifli gıdalar tüketin

Lifli gıdalar sindirim bölgenizde temizleyici görevi görür, yiyecek ve atık parçalarını atar. Kabızlığı dengede tutmak için 20 ila 35 gram lif tüketmeyi hedefleyin. Lif içeriği yüksek bazı gıdalar fasulye, mercimek, yulaf ezmesi, badem ve arpadır.

Egzersiz yapın

Egzersiz yapmak tuvalete çıkma sayınızı değiştirmez fakat kabızlıkla birlikte gelen sıkıntıları büyük ölçüde azaltır. Kabızlık yaşıyorsanız düzenli yürüyüşlere çıkmak yan etkilerinizi azaltabilir.

Kahve için

Kafein sindirim sistemindeki kasları çalıştırdığı için kahve içmek tuvalete gitmenize yardımcı olabilir. Ayrıca kahvenin içinde az miktarda lif olduğu için kabızlığı sadece tedavi etmez aynı zamanda da önleyebilir.

Probiyotik içeren gıdalar tüketin

Probiyotik bağırsaklardaki bakteri seviyelerini dengeleyerek kronik kabızlığı önleyebilir. Ayrıca bağırsak hareketini kolaylaştırarak tuvalete çıkarken acı çekmenizi engeller. Kabızlık için probiyotik açısından zengin yoğurt tüketebilir veya eczaneden probiyotik hapları alabilirsiniz.

Nane çayı için

Nane çayının içindeki mentol sindirim sisteminizdeki kasları gevşeterek hareketi kolaylaştırır. Ayrıca sıcak su da kabızlıktan rahatlama sağlar ve boşaltımı teşvik eder.

Kuru erik yiyin

Eğer kabızlık yaşıyorsanız tüketebileceğiniz en iyi yiyecek kuru eriktir. Doğal bir gevşetici olan kuru erik aynı zamanda yüksek lif oranına sahiptir. Bağırsak kaslarını sıkarak boşaltımı kolaylaştırır.

İbrahim Saraçoğlu’ndan kabızlığa karşı doğal tedavi yöntemleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Şiddetli yaşanan kabızlıklara karşı narenciye yaprağı öneriyor. Ancak bu karışımı 10 gün boyunca hiç tuvalete çıkmayan kişilere önerdiği belirtiyor. Kronik olarak yaşanan kabızlığa karşı İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği doğal yöntemler şu şekilde:
    Keçiboynuzu: Keçiboynuzunu sabah akşam elinizde kemirin diyor Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu… Bu şekilde tüketilen keçiboynuzu sindirim kabızlık ve gaz problemlerini tedavi ediyor.

Yoğurt suyu: Doğal yoğurttan elde edilen yoğurt suyu da bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Sabah akşam içilen yoğurt suyu ile kabızlık problemini anında yok edebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun ağır kabızlık için önerdiği narenciye yaprağı kürü:
    Malzemeler

- 6 adet narenciye yaprağı
    - 1 su bardağı su

Nasıl hazırlanır?
    Yaklaşık bir bardak kaynayan suyun içerisinde 6- 7 adet portakal yaprağı ekleyin ve 10 dk kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp ılınmasını bekleyin.

Nasıl içilir?
    Bu karışımı kahvaltıdan en erken 1 saat önce içiniz. 4 gün boyunca bu kürü 1 kere için, 4. Günün sonunda sonlandırın.

Axis, Mectruy, Code Red and 10 others like this.
  2. Reffkok

Reffkok Bayanlara özel ücretsiz ders verilir

Major
    tavsiyelerin için teşekürler kardeşim umarım seninde dediğin gibi yönetici kadrosundaki kişiler bu rehber sayesinde kabızlıklarından kurtulabilirler acil şifalar diliyorum

3. 00FF00

00FF00 Üye

kuru kuru nane yiyin bi hapas ardından tuvalete girin ben bi kere denedim mermeri deliyordum ak-47 gibi düştü.

crayz10 and Code Red like this.
  4. Unbalanced

Unbalanced Deli

Major
  5. BlackDewil

BlackDewil #B4Style

Major
    gereksiz gereksiz laf çarpıtma millete çok delikanlıysan git yüzüne de ata kardeş

6. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator
    dememiz gerekene dedik zaten bu konumu sanıyorsun sadece?

7. BlackDewil

BlackDewil #B4Style

Major
    Dediysen ne burda boş yapiyon daha?

8. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator
    sen niye bu kadar içerledin sendemi kabızsın?

9. BlackDewil

BlackDewil #B4Style

Major
    imtde maldın hala malsın. az büyü

Ares and Anarchosa like this.
  10. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator
    büyüsekte uslanmıyoz. imtdfe olayları takip ediyorsan bilmen lazım orda sadece terör destekçisi puştları delirtiyordum he bide gurbetçiyim ayağına Atatürke hakaret edip askerlikle alay eden o yavşakları. ara sıra bi iki kişiye dalgasına takılırdık o kadar onda herkes eğlenirdi sonra olayı kapatırdık.
    siz milli değerleri savunmayı mallık olarak görüyorsanız siz bilirsiniz blackdewil kardeş

11. TolanK1

TolanK1 :) no ego no stress.

Forum Yönetim
    :D :D konuyu benle @Anarchosa çarpitmişşiniz anladik ama inceden inceden olmuyor arkadaşlar forum kurallari neyse onu işliyoruz kimseye garezimiz gibi bir durum yok . ata ve ibo özelden yazsaydiniz konuşurduk bu mevzulari .

Anarchosa likes this.
  12. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator
    takılıyorum kanka beni biliyorsun

13. Anarchosa

Anarchosa ᴄᴀʀʟᴇᴏɴᴇ

Co - Admin
    Aynen kanka ya o işleri ne yaptın çee

LEGARYAN likes this.
  14. TolanK1

TolanK1 :) no ego no stress.

Forum Yönetim
    sene 2013-14 yillarini illegal işler carding anilari aklima geldi bu arada securehatz vsvs hatirliyonmu facebook gruplari vsvs.

15. SkullZ

SkullZ Social Media God

Co - Admin
    emmi laf bana değmiyordur umarım bak çıplak gençsin bana neler yaparsın düşünüyorum böyle biraz çee

16. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator
    aman aman hatırlatma :D
    anzor makarovun askerleriyiz

17. Owner
    Owner
    sonadam

sonadam %00

Senator